Сити лесно стигна полуфинал през Саутхемптън (видео)

Саутхемптън посрещна Манчесттр Сити в срещата от четвърт-финалната фаза на ФА Къп. Днес гостите на "Сейнт Мерис Стейдиъм" победиха с 4:1 и преминават към полуфиналите, където по-рано днес вече застана Кристъл Палас след 4:0 над Евертън.

Срещата започна с атаки към двете врати и удар в гредата на гостите в 10-ата минута. 2 минути след това пък Стърлинг откри за Сити за 1:0.

В 27-ата минута Гюндоган също нацели гредата на противника. Точно преди края на полувремето резултатът стана 1:1 при една добра атака на домакините, в която Стюарт Армстронг перфектно изведе Елионоси, който накара Лапорте да си вкара автогол когато бе посрещнат от вратаря.

В 62-ата минута Жезус спечели дузпа, която Де Брюйне вкара за 2:1. В 75-ата минута резервата Фоден вкара през Форстър за 3:1. Малко след това и друга от резервите - Марез се разписа с нисък удар далеч от вратаря.