Тотнъм запрати Евертън към дъното (видео)

Тотнъм посрещна Евертън в срещата от двадесет и шестия кръг на английската Висша лига. Днес на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" домакините спечелиха с 5:0 и "карамелите" останаха само на 1 точка над опасната зона и Бърнли, който е изиграл и мач повече. Тотнъм събра 45 точки наравно с шестия Уест Хем и 2 зад Манчестър Юнайтед, но "шпорите" имат да изиграят още 2 мача.

Още в 14-ата минута Тотнъм създаде напрежение пред вратата на съперника и стигна до гол чрез автогол на Кийн за 1:0. 3 минути след това Кулушевски намери Сон за 2:0. 3:0 направи Кейн в 37-ата минута когато бе изведен от Дохърти в полето.

На почивката Лампард замени Кийн с Брантвайте, но това не помогна особено на защитата му. Веднага след подновяването на играта Кулушевски отново асистира с центриране за също включилия се на почивката Регилон и 4:0.

В 55-ата минута отново Дохърти, отново от дясно от където и Кулушевски два пъти асистира, намери Кейн за нисък удар и 5:0. Евертън завърши срещата без точен удар.