Ман Сити достигна четвърт-финалите на ФА Къп (видео)

Питърбъро Юнайтед посрещна Манчестър Сити в срещата от осминафиналната фаза на ФА Къп. Днес на "Уестън Хоумс Стейдиъм" гостите спечелиха с 2:0 и продължиха напред в състезанието след голове от Рияд Марес и Джак Грилиш.

До почивката домакините се държаха добре и бяха близо до това да поведат рано когато Фухс се оказа зад Аке, но Едерсон не допусна. Гостите доминираха във владението и положенията, но Гюндоган пропусна две добри възможности. На почивката Аке бе сменен от Лапорте, а Диаш напусна за Джон Стоунс.

В 60-ата минута Сити поведе когато Марез навлезе от фланга и с левия крак фалцира топката през краката на Коулсън и в далечния ъгъл за 1:0. 7 минути след това Грилиш вкара за 2:0 през краката на вратаря, като и за двата гола асистенция достави Фил Фоден.