Челси отново взе дербито с Тотнъм (видео)

Челси посрещна Тотнъм в дербито от кръга на Висшата лига. За Челси това бе 24-ти мач за сезона, докато за Тотнъм само 20-ти, и днес на "Стамфорд Бридж" домакините спечелиха с 2:0 за да съберат 47 точки и да застанат на 1 зад втория Ливърпул. Тотнъм остава с 36 наравно с Арсенал на шестата позиция.

В първата част голове нямаше, като Лукаку и Хъдсън-Одой пропуснаха за Челси, а Кейн вкара във вратата на Кепа и голът в 41-ата минута бе отменен заради негово нарушение в полето.

В 47-ата минута един от головете на сезона вкара Хаким Зиеч, който получи топка от Одой и от позиция извън полето фалцира топката право в далечния ъгъл за 1:0. В 55-ата минута от статично положение Маунт центрира остро в полето и Тиаго Силва с глава се разписа за 2:0. До края Тотнъм не успя да създаде достатъчно и да промени резултата.