Ливърпул отстрани Арсенал и е на финал (видео)

След първия кръг на полуфиналната фаза на Купата на лигата, при който Арсенал с 10 души не допусна и не вкара срещу Ливърпул, днес "артилеристите" посрещнаха отново "червените" с шанс да достигнат финала, възползвайки се от липсата на талисманите Салах и Мане в тима на противника. Диого Жота обаче с два гола за 2:0 отстрани Арсенал и Ливърпул ще играе с Челси на финал в тазгодишното издание на турнира.

В 6-ата минута гредата спря Лаказет от гола преди в 13-ата Фабиньо да вкара във вратата на домакините от засада, която ВАР видя. В 19-ата минута обаче Жота получи пас от Арнолд, завъртя се през Томиясу и с не много силен удар матира Рамсдейл за 1:0.

В 77-ата минута Жота отново вкара във вратата на противника и голът първо бе отменен от страничния съдия, преди ВАР да зачете положението, в което португалецът показа страхотен контрол и самообладание за да прехвърли вратаря отново след подаване на Александър-Арнолд за 2:0.