Ман Сити не спря и пред Челси (видео)

Манчестър Сити посрещна Челси в срещата от поредния двадесет и втори кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад Стейдиъм" домакините победиха с 1:0 втория в класирането и увеличиха преднината на върха на 13 точки. Единствен гол в мача вкара Кевин де Брюйне.

До почивката Сити владееше повече и Челси действаше на бързи контри, макар да разочароваше в крайната фаза с Лукаку и Зиеч. Джак Грилиш имаше най-добрата възможност в тази част при една грешка на Ковачич, но опита му да прехвърли вратаря бе избит от Кепа.

В 70-ата минута днес Кансело намери Де Брюйне в средата и той спечели много терен, премина през Канте и когато застана срещу Тиаго Силва стреля от дистанция в ъгъла далеч от Кепа за 1:0. Така в края Томас Тухел извади защитника Маркос Алонсо и включи Мейсън Маунт в предни позиции, но не успя да се върне в мача.