Трудна победа на Ман Юнайтед над Астън Вила

Манчестър Юнайтед посрещна Астън Вила в срещата от третия кръг на ФА Къп. Днес на "Олд Трафорд" домакините поведоха рано с 1:0, но можеха спокойно да изгубят срещата си след редица положения, греда и отменени голове за Вила.

В 8-ата минута днес домакините поведоха когато Фред центрира в полето и МакТоминей с глава завърши в ъгъла на вратаря за 1:0. След попадението "червените дяволи" предадоха инициативата и владееха по-малко, без да организират особено опасни атаки. Така редица положения пропуснаха гостите, като Уоткинс нацели гредата в най-добрата ситуация.

След почивката Вила вкара в 52-ата минута, но ВАР отмени гола поради засада. 8 минути след това и нов гол бе отменен поради засада за "виланите". След още няколко пропусна и страхотни намеси на Давид Де Хеа енергията при Вила спадна и към края Юнайтед овладя топката за да довърши срещата.