Кавани спаси Ман Юнайтед от Нюкасъл

Нюкасъл Юнайтед посрещна Манчестър Юнайтед в деветнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес домакините поведоха и по-късно допуснаха противника да се върне в мача за 1:1, като Давид Де Хеа отново бе герой за "червените дяволи" с важни изяви в срещата, докато Кавани се появи като резерва за да вкара.

До почивката Юнайтед нямаше удар, и Нюкасъл поведе много рано в 7-ата минута след добра игра на Алан Сен-Максимен и завършващ удар в ъгъла далеч от Де Хеа за 1:0. В това полувреме Калъм Уилсън се контузи и бе заменен от Мърфи.

На почивката Ралф Рангник реагира като представи в игра Кавани и Санчо на местата на Гринууд и Фред. В 71-ата минута именно Кавани стреля след подаване от крилото на Далот, първият му удар бе спасен и той довърши работата за 1:1.

До края може би Нюкасъл бе по-близо до победата, като гредата спря топката веднъж, а Де Хеа спря редица големи положения.