Арсенал пропусна дузпа, но надви Уест Хем (видео)

Арсенал посрещна Уест Хем Юнайтед в срещата от седемнадесетия кръг на английската Висша лига между двата тима. На "Емирейтс Стейдиъм" днес домакините спечелиха с 2:0 и прескочиха съперника на четвъртата позиция в таблицата с 1 точка.

До почивката "артилеристите" стреляха 9 пъти по вратата на противника, и най-близо до гол беше Тиърни, чийто удар Фабиански изби в гредата.

Точно след подновяването Арсенал поведе в 48-ата минута когато Мартинели бе изведен от Лаказет и стреля в долния десен ъгъл за 1:0.

В 68-ата минута Цоуфал влезе в Лаказет в полето и това бе дузпа, а защитникът бе изгонен. Фабиански обаче спаси удара на Лаказет от бялата точка за да запази резултата. Числовото предимство обаче си каза думата до края и домакините стигнаха до 2:0 в 87-ата минута когато при контра Сака намери Смит Роу и резервата навлезе от дясно и стреля ниско.