Сити надви десет от Уулвс и остава първи (видео)

Манчестър Сити посрещна Уулвърхемптън Уондърърс в срещата от поредния шестнадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад" домакините спечелиха с единствен гол от дузпа на Рахим Стърлинг за 1:0, като и в края на първото полувреме бе изгонен Хименез за гостите.

Във втората минута добавено време на първото полувреме Раул Хименез първо направи нарушение срещу Родри, за което получи жълт картон, и след като при опит играчите на Сити да изпълнят нарушението той не се отстрани и пречеше, съдията му показа и втори жълт картон, за което ключовият нападател бе изгонен за второто полувреме.

В него до гола Сити владееше топката близо 95% от времето, като в 63-ата минута Бернардо Силва от дясно опита да центрира и топката срещна ръката на Моутиньо, и ВАР потвърди това да бъде дузпа. От бялата точка Рахим Стърлинг стреля със самочувствие в средата, пращайки вратаря в грешна посока за 1:0.