Ман Сити застана на първо място с победа (видео)

Уотфорд посрещна Манчестър Сити в срещата от поредния петнадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Викъридж Роуд" гостите спечелиха с 3:1 и прескочиха Ливърпул и Челси за да застанат на първо място в таблицата, на точка над мърсисайдци и 2 над "сините" от Лондон.

Само 4 минути трябваха днес Сити да поведе когато Фоден от фланга намери непокрит Стърлинг за удар от близо и 1:0. В 31-ата минута Бернардо Силва удвои за 2:0 и това принуди домакините на две промени на почивката, като Клевърли и Лоуза освободиха място на Куцка и Ернандес.

Втората част обаче продължи добре за Сити и след 2 греди Бернардо Силва вкара и втори гол за 3:0. След това "гражданите" приеха играта и допуснаха в 74-ата минута когато резервата Ернандес стреля под ъгъл, нацели далечната греда на Едерсон, топката излезе към аут-линията, но с акробатично изпълнение нападателят я довкара за 3:1.