Ман Сити попари устрема на Джерард

Астън Вила посрещна Манчестър Сити в срещата от поредния четиринадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Вила Парк" гостите спечелиха с 2:1 за да останат на точка от върха, като донесоха и първата загуба на новия мениджър Стивън Джерард след двете му победи на старта на кариерата във Вила.

Вила започна смело, но Сити поведе в 27-ата минута когато Стърлинг намери перфектно включил се Рубен Диаш за 1:0. Подобно на Стърлинг се представи и Габриел Жезус в 43-ата минута когато предостави перфектна топка за Бернардо Силва, а португалецът с феноменално изпълнение и техника направи резултата 2:0.

Точно след почивката Вила върна гол след корнер на Дъглас Луиз, който Оли Уоткинс посрещна на близката греда за 2:1. Домакините имаха своите възможности да стигнат до още голове, но Едерсон с важни намеси запази резултата.