Арсенал без проблеми с Нюкасъл (видео)

Арсенал посрещна Нюкасъл Юнайтед в срещата от поредния тринадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с 2:0 и изравниха Уест Хем Юнайтед на четвъртата позиция в таблицата по точки, но лоша новина може да се окаже контузия на Букайо Сака, който бе ключов в мача.

До почивката изненадващо нямаше голове и в двете врати, като Джонджо Шелви принуди Арън Рамсдейл да направи феноменално спасяване след силен удар от дистанция, преди Арсенал да отговори чрез Смит Роу и Обамеянг, който пропусна от един метър, нацелвайки гредата.

В 56-ата минута в красива атака на домакините Букайо Сака бе изведен от Нуно Таварес под ъгъл и англичанинът вкара през Дубравка за 1:0. Малко след това обаче Сака получи травма и напусна, като в игра се появи Мартинели.

В минутата след появата си Мартинели бе изведен от Томиясу в полето и също вкара за 2:0. До края Нюкасъл се отказа да търси нещо и срещата се доигра.