Ман Сити с класика над Евертън (видео)

Манчестър Сити посрещна Евертън в срещата от поредния дванадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад Стейдиъм" домакините спечелиха с 3:0 без особени проблеми и владеейки топката близо 80% от времето. Така Сити застава на второ място на 3 точки зад лидера Челси, докато Евертън остава в долната половина на таблицата.

В първата част Сити организира множество положения, като Стърлинг спечели и дузпа, отменена от ВАР в 33-ата минута. Чак в 44-ата минута обаче домакините поведоха когато Кансело продуцира една от най-добрите асистенции на сезона с външната част на крака за Стърлинг и 1:0.

В 55-ата минута Родри от дистанция вкара красив гол за 2:0 с мощен удар. В 86-ата минута Бернардо Силва вкара за 3:0 след като Пикфорд се справи с удар на Палмър и топката попадна в португалеца.