Ливърпул с четворка над Арсенал на Анфийлд (видео)

Ливърпул прие Арсенал в една от най-очакваните срещи от дванадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините се разправиха със съперника си с 4:0 и събраха 25 точки, с 4 по-малко от Челси на върха. Арсенал остава на 5-та позиция с 20 точки и 3 зад Уест Хем и Ман Сити.

В 39-ата минута днес домакините поведоха когато от пряк-свободен удар Александър-Арнолд предостави перфектна топка за Мане и 1:0. След почивката Жота удвои в 52-ата минута когато заобиколи вратаря и вкара на празна врата - 2:0.

Последва гол и за третия нападател днес - Салах, който бе намерен от Мане в края на бърза атака за удар на празна врата и 3:0. В 76-ата минута Жота бе заменен от Минамино, и той също се разписа минута след появата си като бе намерен с ниско центриране от дясно на Арнолд - 4:0.