Кристъл Палас удари десет от Ман Сити на Етихад (видео)

Манчестър Сити посрещна Кристъл Палас в срещата от десетия кръг на английската Висша лига. Днес домакините отстъпиха с 2:0 след ранен гол на Заха и изгонването на Аймерик Лапорте по-късно в мача, което направи задачата за връщане на домакините трудна. Загубата остави Сити на третото място на 2 точки зад Ливърпул и 5 зад Челси.

В 6-ата минута Палас шокира домакините когато Галахър отне от Лапорте и размени подавания със Заха, който в края матира Едерсон за 1:0.

В добавеното време на първата част Лапорте извърши и грубо нарушение срещу Заха, за което бе изгонен директно.

След почивката в 60-ата минута Фоден намери Жезус за гол на Сити, но ВАР отмени попадението поради засада. Така в 88-ата минута отново Конър Галахър се прояви като звърши за 2:0 една атака, добре изиграна между него, Заха и Олисе.