Челси с класика в Нюкасъл (видео)

Нюкасъл Юнайтед посрещна Челси в срещата от десетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" гостите спечелиха с 3:0 и задържаха първото място в класирането на 3 точки над Ливърпул, който не успя да победи Брайтън в кръга.

До почивката тук резултатът бе 0:0 макар Хаким Зиеч да бе вкарал във вратата на Нюкасъл, но от позиция на засада. В 48-ата минута на втората част Зиеч нацели и гредата.

В 65-ата минута Хъдсън-Одой организира атака, в края на която Рийс Джеймс получи много място в полето да нагласи топката и да вкара за 1:0. Отново защитникът в 77-ата минута довкара при удар на Лофтъс-Чийк за 2:0.

В 79-ата минута Хаверц бе изведен и опита да заобиколи вратаря, като бе повален за дузпа. Жоржиньо от бялата точка не сбърка за 3:0.