Арсенал на 1/4 финал през Лийдс

Арсенал посрещна Лийдс Юнайтед в осминафиналната фаза на Купата на лигата, като днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с 2:0. Така Лийдс вече 4-та поредна среща не успява да спечели срещу Арсенал при Биелса.

До почивката голове нямаше между двата тима днес, но и двамата вратари трябваше да се намесват за запазване на резултата. В 55-ата минута Калъм Чембърс се появи за Арсенал на мястото на Бен Уайт, и с първото си докосване при корнер от ляво топката достигна до него за да вкара за 1:0.

В 69-ата минута Нкетиа матира Меслие след дълга топка и грешка в защитата на гостите за 2:0. Това е 7-ми гол за нападателя в 8 мача за Купата, което включва и два гола от периода под наем именно за Лийдс през 2019-20.