Ман Сити без особени проблеми в Брайтън (видео)

Брайтън посрещна Манчестър Сити в срещата от деветия кръг на английската Висша лига. Днес гостите на "Амекс Стейдиъм" спечелиха с 4:1 и застанаха на 2 точки от върха, докато Брайтън остана на 4-то място за момента.

В 11-ата минута днес Дънк с акробатично изпълнение на гол-линията лиши Жезус от гола, преди 2 минути след това грешка на Санчез да доведе до гол на Гюндоган. В 28-ата минута при брилянтна контра Грилиш се включи по фланга към полето и намери Фоден за 2:0. 3 минути след това Фоден направи резултата и 3:0, но отново Санчез можеше да действа по-добре.

След почивката Брайтън имаше повече възможности, като в 81-ата минута стигна и до дузпа когато Едерсон повали Мвепу в полето. Тук Мак Алистър вкара от бялата точка за 3:1.

Последваха нови силни минути, като Фоден пропусна шанс за хетрик в 89-ата минута и 93-ата минути. В крайна сметка 4:1 направи Марез, който бе намерен именно от Фоден в полето за гол с левия крак.