Арсенал с победа над Астън Вила (видео)

Арсенал посрещна Астън Вила в първата среща от деветия кръг на Висшата лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с 3:0 и събраха 14 точки, колкото имат всички отбори между 6-то и 9-то място в таблицата, на точка зад 4-та и 5-та позиция.

В 20-ата минута днес Партей нацели гредата, преди 3 минути след това при корнер на Смит-Роу топката отново да достигне до него за удар с глава и 1:0. В добавеното време на първото полувреме Таргет наруши правилата срещу Лаказет и ВАР отсъди дузпа, която Мартинез спаси срещу Обамеянг, но нападателят добави за 2:0.

В 56-ата минута Смит Роу пресече подаване на МакГин в собствената половина и изнесе атака заедно с Обамеянг, който в края му асистира за 3:0. След този гол Вила овладя инициативата и започна да организира доста атаки.

Така в 82-ата минута появилият се на почивката Леон Бейли намери Рамзи за 3:1. Последва положение и пред Уоткинс, но това бе всичко днес.