Лаказет спаси Арсенал от загуба

Арсенал успя да избегне поражението в дербито срещу Кристъл Палас в мач от осмия кръг на Висшата лига на Англия.

Уилфрид Заха пропусна срещата заради лоша форма, така че на негово място започна Кристиан Бентеке.

Никола Пепе се завърна в стартовия състав на "артилеристите", заменяйки Алберт Самби Локонга.

Арсенал започна мача добре и още в осмата минута отбеляза гол. Никола Пепе влезе в наказателното поле от дясното знаме, след което нанесе удар. Вратарят на Палас Висенте Гуаита реагира, но отклони топката директно към Пиер -Емерик Обамеянг, който нямаше проблеми да уцели целта от близко разстояние - 1: 0.

Скоро Емил Смит-Роу се отчете с далечен удар, уверено спрян от Гуаита, но това бе единственото нещо, което домакините сътворихаа през първото полувреме по отношение на атаките.

Палас атакуваше много по -активно. Бентеке бе особено яростен, опитвайки се да спечели дузпа, а в 28 -ата минута нанесе удар от подстъпите към наказателното поле, принуждавайки Аарон Рамсдейл да спаси.

В последната минута на първото полувреме Рамсдейл направи още едно добро спасяване.

Второто полувреме започна с далечен, но неточен удар на Томас Партей. И в 50 -ата минута гостите отговориха. Бентеке свободно влезе в наказателното поле, премина покрай Габриел и стреля силно в долния ъгъл на вратата - 1: 1.

Известно време "артилеристите“ бяха объркани, но благодарение на подкрепата на феновете си, те дойдоха на себе си и започнаха да атакуват. В 72 -ата минута влезлият като резерва Александър Лаказет нанесе опасен удар, но Гуаита се справи.

В  73 -ата минута обаче Палас организира контраатака.  Одсън Едуар смело тръгна напред към Бен Уайт, който започна да отстъпва, след което стреля под напречната греда - 1: 2.

След този гол "орлите" се затвориха. "Артилеристите" имаха реален шанс да избегнат поражението в 87 -ата минута, но с удара си от остър ъгъл Кийър Тиърни само разтърси напречната греда.

Изглеждаше, че Палас все пак ще издържи, но в добавеното време Лаказет изравни след отразена топка от вратаря на гостите.

Така  "артилеристите“ с цената на невероятни усилия успяха да избегнат  поражението, а до тази ситуация се стигна защото хората на Микел Артета позволиха много на съперника си.