Арсенал спечели дербито с Тотнъм за едно полувреме (видео)

Арсенал посрещна Тотнъм в дербито на шестия кръг от Висшата лига на Англия. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с 3:1 и така достигнаха до 9 точки, точно колкото има и противника в средата на таблицата след мача. С по 3 победи и 3 загуби за кампанията двата тима изостават от лидерските позиции в момента.

Арсенал започна много силно и в 12-ата минута Сака премина Регилон с финт и центрира ниско за включилия се Смит Роу, който спокойно завърши за 1:0.

В 27-ата минута Смит Роу бе изведен от ляво и премина Санчез в една контра, след което включи Обамеянг в играта за силен удар и 2:0. В 34-ата минута сензационно домакините поведоха и с 3 гола чрез Сака.

Тотнъм изглеждаше сякаш не може да реагира и на почивката Нуно Санто замени Деле Али с Оливер Скип, а Танганга с Емерсон. Това заздравяване на отбраната донякъде сработи, като в тази част гол вкара само Тотнъм в 79-ата минута, когато Гил и Регилон разиграха по фланга, последният намери Сон, чийто отклонен удар оформи крайното 3:1.