Челси се справи с Астън Вила, Лукаку с два (видео)

Челси посрещна Астън Вила в срещата от четвъртия кръг на английската Висша лига. Днес Матео Ковачич блестя в срещата и Ромелу Лукаку продължи с головете за новия отбор в успеха с 3:0. С победата Челси застава под Манчестър Юнайтед но наравно по точки на върха в класирането.

"Сините" започнаха добре и в 9-ата минута при едно центриране и избита топка от Конса топката кацна на гредата. 5 минути по-късно при атака с бързи подавания Ковачич забеляза Лукаку в средата и го изведе срещу Туанзебе, нападателят се справи с опеката си и вкара за 1:0.

До почивката Менди се прояви на няколко пъти за да запази вратата си. На почивката Саул дебютира за Челси като се появи вместо Жоржиньо.

В 49-ата минута Ковачич вкара за 2:0 като се възползва от грешка в защитата. До края Бейли и Уоткинс опитаха да създадат нещо по-интересно за гостите, но те не достигнаха до гол. Обратно, Челси реши срещата в 95-ата минута чрез Лукаку, който бе намерен от Азпиликуета на добра позиция за да овладее и вкара за 3:0.