Ливърпул не успя срещу десет от Челси (видео)

Ливърпул посрещна Челси в най-чаканата среща от третия кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините изостанаха в резултата, но след изгонване на бранител на гостите и дузпа те успяха да се върнат до 1:1.

Ливърпул започна добре, но в 22-ата минута след корнер на Рийс Джеймс той намери главата на Кай Хаверц за перфектен прехвърлящ удар в далечния ъгъл за 1:0. Последваха още положения за гостите, но в 46-ата минута след създадена паника в полето на Менди се стигна до греда и удар на Мане, който срещна ръката на Джеймс на гол-линията.

След ВАР преглед съдията посочи дузпата и изгони защитника на "сините", като Салах вкара дузпа за 1:1 по категоричен начин. На почивката Канте и Хаверц бяха заменени от Тухел с Ковачич и Тиаго Силва. Така през втората част Ливърпул така и не успя да намери как да вкара топката в опасните зони срещу Менди, а напротив, по-голямото положение във втората част бе пред резервата Ковачич, който в 84-ата минута сам срещу Алисон стреля в него.