Лукаку превзе Емирейтс (видео)

Арсенал посрещна Челси в най-чаканата среща от втория кръг на английската Висша лига. В лондонското дерби на "Емирейтс Стейдиъм" днес гостите от Челси спечелиха с 2:0, а повторно дебютиралият Ромелу Лукаку се отчете с единия от головете след летния трансфер от Интер.

Само 15 минути изминаха преди Рийс Джеймс да напредне от дясно след подаване на Ковачич и да намери Лукаку на празна врата за 1:0. В атаката белгиецът участваше в разиграването и след това повали човека си в полето за да се освободи за попадението.

В 35-ата минута и самият Джеймс добави гол за 2:0, намерен от Мейсън Маунт под ъгъл.

След почивката Челси заигра по-спокойно и Арсенал имаше своите шансове. Най-доброто положение обаче пак бе пред "сините" когато Маунт центрира на главата на Лукаку в 77-ата минута и от близо той стреля по Лено, а вратарят изби в горната греда за да спаси мрежата си.