Блекпул подхлъзна целещия се високо Тотнъм

Т. Михайлов

Блекпул победи с 3:1 Тотнъм в мач от Висшата лига на Англия. “Мандарините” не бяха по-добри от тима победил Милан само преди седмица, но взеха  важни 3 точки след дълга серия без успех.

Чарли Адам даде аванс на домакините в 17-ата минута, след като реалзиира дузпа отсъдена за фаул на Басонг срещу Ди Джей Кембъл. В 44-ата минута нападателят удвои. Адам намери дебютанта Корниленко на границата на наказателното поле. Последва пас с пета към Бийти, който веднага центрира към непокрития Кембъл.

През втората част действито се развиваше почти изцяло в полето на Блекпул, но именно те вкараха в 80-ата минута. Брет Ормерот пресече неразчетен пас на Асу-Екото към Гомеш. В продължението Павлюченко отсрами “шпорите”, които остават 4-ти на 2 точки пред Челси, но имат и мач повече.