Манчестър Сити се подигра с Нотс Каунти

Манчестър Сити разгроми Нотс Каунти с 5:0. Двубоят бе преиграване от 4-ти кръг в турнира за Купата на Англия. В предишния мач гол на Нийл Бишъп даде преднина на Нотс, но късен изравнителен гол на Един Дзеко доведе до нов двубой между двата тима.

Срещата започна с териториален превес на домакините. Те откриха резултата в 37-ата минута, чрез ветеранът Патрик Виера. До края на първата част Сити бе по-добрият отбор на терена и заслужено водеше в резултата. През второто полувреме отново Виера се разписа, покачвайки на 2:0 в 58-ата минута. В последните минути на срещата, умора у играчите на Нотс си каза думата и това позволи на гражданите да отбележат още три гола. Първо Карлос Тевес в 84-ата минута направи резултата класически.

Минута преди края Дзеко също записа името си сред гол-майсторите, а в последната минута Ричардс оформи крайното Манчестър Сити - Нотс Каунти 5:0. По този начин Мачестър Сити продължава напред в турнира за купата на Англия.