Арсенал надви Челси на Стамфорд Бридж

Челси прие Арсенал в срещата от поредния тридесет и шести кръг на английската Висша лига. Днес на "Стамфорд Бридж" гостите спечелиха с 1:0 и така битката в подножието на четвъртото място ще стане по-интересна, докато Арсенал достигна 8-мо място.

В 16-ата минута днес Жоржиньо върна на сляпо към Кепа и той трябваше да спасява вратата си. Обамеянг бе там за да върне на Смит Роу за удар на празна врата и 1:0. В началото домакините не се справяха с пресата на противника, но постепенно овладяха топката, като само Маунт опита да затрудни Лено.

На почивката Томас Тухел замени Гилмор с Хъдсън-Одой. Така в 61-ата минута Пулисич вкара, но ВАР отмени попадението. След средата на тази част Арсенал се прибра дълбоко и Челси трудно намираше пространства. До края Челси хвърли всичко в нападение, но дори след 8 минути продължение не стигна до гол.