Арсенал надви Уест Бром на Емирейтс (видео)

Арсенал прие Уест Бромич Албиън в срещата от поредния тридесет и пети кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с 3:1 и прескочиха Лийдс на 9-тото място в класирането, докато УБА остава в опасната зона на 10 точки от спасение.

Арсенал поведе в 29-ата минута днес като Сака от ляво центрира перфектно и Емил Смит Роу вкара от близо първия си гол за отбора. В 35-ата минута 2:0 направи Пепе, който получи време да нагласи топката на левия си крак и с изключителен удар той матира Джонстън.

В 67-ата минута гостите върнаха попадение чрез Матеус Перейра, който получи в центъра от Таунсенд и сам напредна през отбраната и намери дясната греда и гола зад Лено за 2:1. Бразилецът стана първия играч стигнал 10 гола за сезона в лигата от 2014-15 г. и Саидо Берахино (14).

Крайното 3:1 дойде в 90-ата минута когато Вилиан бе повален от Бартли на добра позиция и от пряк-свободен удар бразилецът вкара красив гол.