Гуардиола: Играхме по-добре от Челси

Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола коментира загубата от Челси с 2:1 в мач от 35-я кръг на Висшата лига на Англия.

"Мачът бе много труден. Като цяло ние играхме много добре. Пропуснахме много шансове през първото полувреме. Изпуснахме нашият шанс в последната минута на първото полувреме. Пропуснахме дузпа през първото полувреме, а през второто не ни дадоха такава.

Челси е много силен отбор, а ние играхме по-добре от тях. Бяхме в добра позиция, но те ни вкараха в края.

Агуеро сам взе решение да изпълни дузпата. Това е негово решение. Няма какво да добавя.

През второто полувреме имаше дузпа за нас. Не знам защо VAR не се намеси. На монитора видях, че е дузпа. Ние трябваше да вкараме първата дузпа.

След 21 дни ще се изправим отново срещу Челси във финала на Шампионска лига. Ще сме извадили поука от грешките, които допуснахме. Този мач дотогава ще бъде забравен, но при всички положения трябва да сме си взели необходимите поуки“, заяви Гуардиола.