Арсенал с победа в Нюкасъл

Нюкасъл Юнайтед прие Арсенал в срещата от поредния тридесет и четвърти кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" гостите спечелиха с 2:0 и се покачиха до 9-тото място в класирането, докато Нюкасъл остава последният тим в безопасност в таблицата.

Само след 5 минути игра днес добра топка от Белерин стигна Обамеянг, но той оплете удара и топката стигна Елнени за 1:0. В 29-ата минута Елнени бе близо до нов гол след корнер и удар с глава.

Във втората част Арсенал повече изчакваше противника, но в 66-ата минута при добра атака с много подавания Мартинели центрира остро и високо от ляво, и Обамеянг с акробатично изпълнение успя да вкара за 2:0 и стана първият играч на Арсенал с голове в 5 поредни мача срещу един съперник след Оливие Жиру, който вкара 6 пъти поред на Астън Вила между 2013-2016 г.