Палас не затрудни Ман Сити (видео)

Кристъл Палас прие Манчестър Сити в срещата от поредния тридесет и четвърти кръг на английската Висша лига. Днес на "Селхърст Парк" гостите спечелиха с 2:0 и застанаха на 13 точки над Манчестър Юнайтед. Това може по-късно в кръга да донесе титлата на "гражданите" при лош резултат на Юнайтед срещу Ливърпул утре.

До почивката днес Палас имаше положения и Бентеке бе най-близо до гол от близо срещу Едерсон. Гостите не отправиха точен удар в тази част, макар Жезус да бе вкарал гол, който ВАР отмени поради засада.

В 57-ата минута резултатът откри Агуеро, който изчака подаване от Менди и насочи топката в ъгъла над вратаря за 1:0. 2 минути след това и Феран Торес се разписа след грешки в защитата и удар през тълпа защитници в долния ъгъл за 2:0.

В 62-ата минута Стърлинг от труден ъгъл успя да отправи опасен удар през Гуайта, но гредата спаси домакините. До края Сити владееше топката над 70% от времето и доигра срещата.