Ман Сити спечели Купата на лигата пред публиката на Уембли (видео)

Манчестър Сити и Тотнъм се срещнаха във финалната среща от Карабао Къп, като днес срещата се изигра пред около 8000 души на стадион "Уембли". В двубоя "гражданите" доминираха в играта и създаваха множество положения, но Тотнъм се пречупи в самия край за 1:0 след като на свой ред не успя да стигне до голове в контраатаките си.

До почивката Фоден и Стърлинг пропуснаха добри възможности от близо, като и Лорис се прояви срещу Кансело и Марез. Единствено значително положение за Тотнъм се оказа един неточен удар на Алдервайрелд.

Тотнъм започна по-добре второто полувреме и създаде опасности, но скоро отново загуби инициативата и отборът, който атакуваше до края бе само Сити.

В 82-ата минута срещата се реши след статично положение до корнера, при което Де Брюйне центрира фалцово към дузпата и там Лапорте надскочи Сисоко за да стреля с глава в мрежата за 1:0. Така Сити спечели Купата на лигата за 4-ти пореден сезон.