Ливърпул изпусна победата в мача с Нюкасъл (видео)

Ливърпул прие Нюкасъл в мач от 33-я кръг на Висшата лига на Англия. Срещата се състоя на стадион "Анфийлд“ в Ливърпул и завърши наравно - 1: 1.

В третата минута нападателят на домакините Садио Мане центрира  от левия край на наказателното поле, топката докосна главата на бранител на "свраките" и леко променяйки траекторията, отлетя към Мохамед Салах, който много лесно я запази с тяло от Пол Дъмет, умело се обърна и от няколко метра заби в ъгъла на вратата.

Гостите изравниха в 95-ата минута - полузащитникът на "свраките" Джоузеф Уилок, бидейки напълно сам в зоната на 11-метровата точка, прати топката в ъгъла на вратата на мърсисайдци.

Отборът на Юрген Клоп събра  54 точки в 33 мача и заема шесто място в класирането на английската Висша лига 2020/2021. Нюкасъл Юнайтед (36) е на 14-то място. Лидер е Манчестър Сити (77).