Евертън надви Арсенал в Лондон (видео)

Арсенал прие Евертън в срещата от поредния тридесет и трети кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" гостите спечелиха с 1:0 и така двата тима запазиха деветото и осмото място помежду си, съответно, като "карамелите" се покачиха на 6 точки над противника и имат мач по-малко.

До почивката голове не паднаха, но Калвърт-Люин и Ришарлисон бяха близо за Евертън, а Сигурдсон намери и горната греда от пряк-свободен удар. Арсенал владееше повече, но не атакуваше опасно.

Втората част ситуацията не се промени много и след няколко минути игра Евертън владееше около 40%, но водеше с 9 удара срещу 6. В 53-ата минута ВАР отмени отсъдена дузпа на Ришарлисон срещу Себайос в полето на Евертън, като повторенията видяха засада на Пепе в атаката преди дузпата.

В 76-ата минута при контра Ришарлисон получи топка над защитата и напредна, като центрира и Лено си вкара нещастен автогол за 1:0.