Брилянтен Тевес донесе класика над Бром (видео)

П. Пенков

Манчестър Сити постигна 14-та си победа през настоящия сезон, след като победи у дома с класическото 3:0 Уест Бромич Албиън, в среща от 26-я кръг от английската Висша лига. И трите попадения на гражданите бяха дело на аржентинския нападател Карлос Тевес, който така се приближи към Димитър Бербатов в класацията на голмайсторите в Премиършип.

Първото попадение на "Сити ъф Манчестър" падна в 17-та минута, когато арбитъра Мартин Аткинсън отсъди дузпа в полза на домакините, поради нарушение на Стивън Рейд срещу Александър Коларов в границите на наказателното поле. Карлос Тевес застана зад бялата точка и откри резулата в полза на гражданите. В 22-та минута отново аржентинеца се разписа за 2:0 след асистенция на съотборника му Давид Силва, а в 39-та минута Тевес оформи крайното 3:0 отново след изпълнение на единайсетметров наказателен удар.