Ливърпул с късна победа над Астън Вила (видео)

Ливърпул прие Астън Вила в срещата от поредния тридесет и първи кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" гостите поведоха, но допуснаха изравняване и обрат в края на срещата за успех на мърсисайдци, който вкарва тима в топ 4 на класирането с мач повече от всички отбори без лидера Ман Сити.

В края на първото полувреме Оли Уоткинс даде аванс на гостите в една трудна ситуация и когато изглеждаше, че Алисон ще се справи с удара в 42-ата минута за 1:0. Малко след това Фирмино изравни, но голът бе отменен от ВАР поради засада с милиметри.

След почивката обаче Ливърпул се върна в 57-ата минута чрез Салах за 1:1. 5 минути след това Трезеге с добър удар премина Алисон, но топката срещна гредата на Ливърпул.

В 91-ата минута срещата реши Александър-Арнолд когато Тиаго стреля, Мартинез изби, Кеш изчисти, но само до Арнолд, който премина Луиз и с фалцов удар вкара за 2:1.