Ман Сити изпусна Бирмингам

Л. Михайлов

Манчестър Сити изпусна важни три точки при гостуването си на Бирмингам, завършвайи наравно 2:2. При евентуална победа "гражданите" щяха да са само на точка зад лидера Арсенал. Сити на два пъти поведоха в резултата, но и двата пъти не успяха да ударжат преднината си.

Карлос Тевес започна мача като титуляр и още в четвъртата минута откри за своя отбор. Аржентинецът стреля, топката рикошира в защитник и заблуди вратаря Бен Фостър. След гола гостите продължиха да играят уверено, но изненадващо в 23-ата минута Дейвид Бентли центрира към Никола Жигич, който бе отлично пласиран на близката греда и се разписа за 1:1. Минути преди края на полувремето левият бек на "небесно-сините" Александър Коларов оплете топката в мрежата с мощен изстрел.

След почивката Бирмингам впрегна сили да спечели поне точка от мача и така в 76-ата минута се стигна до дузпа за нарушение на Патрик Виера в наказателното поле, а Крейг Гарднър оформи крайното 2:2 от бялата точка.