Ливърпул с класика над Арсенал (видео)

Арсенал прие Ливърпул в срещата от поредния тридесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" гостите спечелиха с 3:0 и се покачиха до 5-ата позиция в таблицата, на 2 точки от топ 4 и Челси. Арсенал остава 9-ти и с възможност да пропадне до края на кръга.

След половин час игра Ливърпул доминираше със 70% от владението и създаваше опасности. До почивката обаче голове нямаше. Точно преди паузата Киерън Тиърни бе заменен заради травма от Седрик Соареш след един сблъсък с Милнър.

В 61-ата минута за Ливърпул в игра се включи Диого Жота на мястото на Анди Робъртсън. След 3 минути Александър-Арнолд с центриране от фланга амери главата на Жота за удар от близо и 1:0. В 68-ата минута бързо резултатът стана и 2:0 когато Фабиньо копна топката над защитата и Салах се справи добре за да матира Лено.

В 82-ата минута Салах намери Мане в полето, но той не успя да овладее, и Жота се включи перфектно за да завърши за 3:0.