Челси с победа, Тухел с рекорди (видео)

Челси прие Евертън в срещата от поредния двадесет и осми кръг на английската Висша лига. Днес на "Стамфорд Бридж" домакините спечелиха с 2:0 и запазиха мястото в Топ 4 на 3 точки зад Лестър и третото място, а Томас Тухел стана първият мениджър в историята на Висшата лига, който не допуска гол в първите си 5 домакински срещи. Челси пък няма загуба в 11 мача с германеца начело.

Челси поведе днес в 31-ата минута когато Алонсо напредна и пусна топка в полето, където Хаверц я отигра. Годфри бе там в опит да блокира и вкара в собствената си мрежа за 1:0. До почивката Пикфорд спаси добро положение пред Хъдсън-Одой, като и Алонсо се отчете с две положения.

В 53-ата минута Хаверц вкара, но попадението му бе отменено поради игра с ръка при овладяването. В 64-ата минута Хаверц отново се прояви и спечели дузпа срещу Пикфорд, която Жоржиньо вкара за 2:0. До края Челси остана по-силен и Евертън така и не показа намерения в нападение.