Манчестър Юнайтед прекрати серията на Ман Сити (видео)

Манчестър Сити прие Манчестър Юнайтед за срещата от поредния двадесет и осми кръг на английската Висша лига. Днес гостите на "Етихад" спечелиха с 2:0 и прекратиха безпрецедентната серия от поредни победи на "гражданите". Сега Сити остава първи в лигата с 11 точки над Юнайтед.

Само след 30-тина секунди игра Марсиал спечели дузпа срещу Жезус в полето на домакините и Бруно Фернандеш вкара за 1:0.

До почивката Юнайтед отстъпваше и защитата на гостите имаше доста работа, но Хендерсън се справи добре на вратата си.

След паузата Сити започна с греда на Родри в 48-ата минута, а в 50-ата Рашфорд намери Шоу на границата на полето и с нисък удар в далечния ъгъл той оформи 2:0. До края Марсиал пропусна голямо положение, както и Фоден, Стърлинг и Де Брюйне.