Евертън с минимума през УБА (видео)

Уест Бромич Албиън прие Евертън в срещата от поредния двадесет и шести кръг на английската Висша лига. Днес "карамелите" спечелиха с 1:0 на "Дъ Хоутърнс" и се настаниха в топ 4, на 4 точки под Лестър Сити при мач по-малко.

До почивката днес домакините стартираха силно и Диагне бе близо до гол след 2 минути игра. Филипс и Диагне отново последваха с положения пред Пикфорд. Единствения точен удар на Евертън дойде в 42-ата минута от Калвърт-Люин, чийто удар бе спасен от Джонстън.

След почивката в 64-ата минута Евертън замени Дукуре със Сигурдсон, и с първото си отиграване той асистира от ляво на главата на Ришарлисон за 1:0.

В 93-ата минута УБА помисли, че достигна драматично равенство когато Диагне по брилянтен начин матира Пикфорд, но флагът на засадата бе вдигнат и ВАР потвърди отмяната на гола, с което и срещата завърши при 1:0.