Евертън надви Саутхемптън минимално (видео)

Евертън прие Саутхемптън в срещата от поредния двадесет и пети кръг на английската Висша лига. Днес на "Гудисън Парк" домакините спечелиха с минималното 1:0 срещата, като единствен гол вкара Ришарлисон. Бразилецът реализира в трета поредна среща за "карамелите", и с успеха тимът достига 7-ата позиция, с потенциал за влизане в топ 4 при изиграване на срещата по-малко от първите 6 тима.

След само 9 минути игра днес Сигурдсон изведе Ришарлисон зад защитата на гостите и той заобиколи вратаря Форстър за 1:0. В 26-ата минута Лука Дин центрира на втора греда за гол на Холгейт във вратата на Саутхемптън, но той бе отменен от ВАР поради засада.

След почивката и двата тима имаха нови възможности за гол, като към края "светците" притиснаха домакините в тяхната половина. До гол обаче не се стигна.