Ливърпул би Фулъм с куриозен автогол

Т. Михайлов

Ливърпул записа втора поредна победа, надиравайки с 1:0 Фулъм в отложен мач от Висшата лига на Англия. Успехът изкачи мърсисайдци до 7-ата позиция с 32 точки. Джон Пентсил бе антигероят за гостите от Лондон, тъй като си отбеляза нелеп автогол в 52-ата минута.

Ливърпул започна добре, предвождан от завърналия се след 3 мача наказание капитан Стивън Джерард и още в началото “червените” вкараха гол дело на Торес, който беше отменен заради засада. В 10-ата минута Мейрелеш имаше шанс да отбележи с глава, но Стокдейл спаси.

В 52-ата минута домакините се радваха след много интересна ситуация. Фернандо Торес стреля от границата на наказателното поле и след рикошет в защитник топката срещна гредата. Притичалият Пентсил опита да я изчисти, но отигра твърде нескопосано и кълбото се плъзна по прасеца му и се озова във вратата на котиджърс.