Арсенал преодоля Ипсуич и отиде на финал на Карлинг къп (видео)

Л. Михайлов

Арсенал победи Ипсуич с 3:0 и се класира на финала за Карлинг къп. Така въпреки загубата с 0:1 в първия мач, "артилеристите" ще спорят за трофея на "Уембли". С кой отбор ще спорят ще стане ясно утре в сблъсака между Бирмингам и Уест Хем.

През първото полувреме отборът от Чемпиъншип се държеше повече от достойно и запази вратата си суха. След почивката обаче логиката възтържествува и лондончани набързо вкараха три гола. В 61-ата минута Никлас Бендтнер откри след чудесен самостоятелен пробив. Само три минути по-късно Кошчелни засече с глава центриране на Фабрегас от корнер и удвои.

При този резултат вече бе ясно, че продължения няма да има и Арсенал се класира. Това обаче не спря набезите на домакините за нов гол. В 77-ата минута Аршавин пусна чудесен пас към Фабрегас и испанецът с премерен удар оформи крайното 3:0.