Ман Сити с победа на Емирейтс (видео)

Арсенал прие Манчестър Сити в срещата от поредния двадесет и пети кръг на английската Висша лига. Днес гостите на "Емирейтс Стейдиъм" спечелиха с 1:0 и продължиха историческия поход от победи на отбора. С победата Сити събира 59 точки на върха в лигата и води с 10 на най-близкия преследвач Лестър Сити. Арсенал остава 10-ти с 34 точки, на 11 зад топ 4 позициите.

Още с първата атака Сити можеше да открие днес когато Стърлинг завърши подаване на Марез встрани. С втората обаче той се стигна до гол когато отново Марез центрира и Стърлинг с глава намери мрежата на Лено за 1:0. От тук до почивката Сити имаше още положения да удвои, но Марез и Гюндоган пропускаха. Арсенал отговори с положения пред Сака и Пепе.

През втората част Арсенал владееше повече топката, но Сити остана с повечето положения. Сака и Кансело пропуснаха за двата тима тук.