Евертън взе дербито с Ливърпул (видео)

Ливърпул прие Евертън в срещата от поредния двадесет и пети кръг на английската Висша лига. Днес гостите на "Анфийлд" излязоха като победители с 2:0 и така застанаха наравно с 40 точки със своя противник на шестата позиция, но и с мач по-малко, който може да вкара тима в топ 4 наравно с Челси.

"Карамелите" откриха след само 3 минути когато Дукуре спечели топката в средата и намери Хамес, а той видя включването на Ришарлисон, който прати топката далеч от Алисон за 1:0.

След гола Ливърпул доминираше, а Пикфорд с две брилянтни спасявания спря Хендерсън и Арнолд. Алисон пък спаси удар от близо с глава на Коулман до почивката. В 30-ата минута принудително Хендерсън напусна игра и бе заменен от Филипс.

Втората част Евертън задържа противника, като в 81-ата минута резервата Калвърт-Люин бе повален в полето от Александър-Арнолд за дузпа при опит да довкара една топка, и друга резерва - Гилфи Сигурдсон, вкара от бялата точка за 2:0.