Челси се справи с Нюкасъл (видео)

Челси прие Нюкасъл Юнайтед днес в срещата от двадесет и четвъртия кръг на английската Висша лига. На "Стамфорд Бридж" тази вечер домакините спечелиха с 2:0 и се върнаха на четвъртата позиция в класирането, на 4 точки от Манчестър Юнайтед и Лестър на второ и трето място.

Челси започна силно двубоя с няколко добри положения, но в 20-ата минута Тами Ейбрахам се контузи и бе заменен от Оливие Жиру. Положенията за "сините" продължаваха и неизбежното се случи в 31-ата минута, когато именно Жиру бе на правилното място да довърши избита от Дарлоу топка за 1:0.

В 39-ата минута Тимо Вернер вкара за 2:0 и това бе първи негов гол от ноември. Тук германецът се оказа най-съобразителен след като пас на Маунт в полето създаде паника.

След почивката Нюкасъл излезе агресивно, но Челси бързо овладя топката отново за да доиграе срещата без излишно хвърляне на енергия.