Лестър обърна Ливърпул набързо (видео)

Лестър Сити прие Ливърпул в срещата от двадесет и четвъртия кръг на английската Висша лига. Днес на "Кинг Пауър Стейдиъм" двата тима бяха лишени от голове след удари в гредите, Салах откри за гостите, а домакините обърнаха за победа с 3:1 във втората част. Така Лестър се покачва до второ място с 4 точки зад Ман Сити и 2 мача по-малко, а Ливърпул остава 4-ти за момента.

През първото полувреме Ливърпул владееше топката много повече от съперника, но по-добрите положения бяха пред Джейми Варди на два пъти. Веднъж Алисон лиши нападателя от гола, а втори път - гредата.

След почивката в 57-ата минута гредата спаси и Шмайхел от удар на Александър-Арнолд от статично положение. 10 минути след това Салах вкара гол когато бе намерен прекрасно с пета от Фирмино на позиция за 1:0.

В 78-ата минута драматично домакините изравниха от пряк-свободен удар на Джейми Мадисън, който вкара директно, но голът първо бе отменен поради засада на Амарти, преди ВАР да го зачете защото играчът бе покрит от крака на Фирмино.

В 81-ата минута грешка на Алисон доведе до гол на Варди, който вкара на празна врата при сблъсък на вратаря с Кабак извън полето - 2:0. Последва нова опасна атака и две добри спасявания на Алисон срещу Барнс и Варди в 83-ата минута, а 2 минути след това Хенри Барнс все пак оформи 3:1 когато бе намерен от Ндиди през защитата вляво и матира вратаря.