Челси надигра Тотнъм минимално (видео)

Тотнъм прие Челси в срещата от двадесет и втория кръг на английската Висша лига. Днес на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" гостите спечелиха с 1:0 и се покачиха до 6-ата позиция в класирането с 36 точки, на 4 от Ливърпул и топ 4. Тотнъм пропада до 8-ата позиция с 33 пункта и мач по-малко.

Челси установи контрол над топката рано в срещата, като диктуваше събитията еднолично. В 23-ата минута Вернер спечели дузпа срещу Дайър, който на два пъти влетя в краката му в опит да го спре в полето, и от бялата точка Жоржиньо реализира категорично за 1:0.

До почивката Тиаго Силва бе заменен принудително от Кристенсен за Челси, а "сините" останаха в контрол над срещата. На почивката домакините не направиха промени и събитията не се промениха особено, въпреки опита на Тотнъм за висока преса.

Така Моуриньо не спечели нито един от последните си 7 мача с Челси, като инкасира 3 равни и 4 загуби.